Kā atrast savu īsto kāzu kleitu

11/22/2015 0 Comments A+ a-

Pirms meitenes saņem bildinājumu viņas jau zina kādas būs kāzas, kāda kleita būs mugurā un kādas dekorācijas tiks izmantotas. Toties sākot gatavoties kāzām, līgavas saskaras ar lietām, kuras iepriekš, bērnībā izsapņotajās kāzās, nebija ieplānojušas. Pat var izrādīties, ka īstās kāzu kleitu atrašanas process nebūs tik viegls. Sniedzam pāris padomus, kas palīdzēs tev atrast savu īsto.
 1. Kā es varu būt droša, ka mana kāzu kleita īstajā dienā izskatīsies tieši tā, kā tai jāizskatās?
Pāris vārdos – rīkojies uzmanīgi.
 • Kleitu no veikala centies izņemt pēc iespējas vēlāk (48 stundas pirms uznākšanas būtu ideāli). Kleita tiks izsniegta iepakota apģērba maisā. Mājās uzreiz to izņem laukā un pakar visaugstākajā punktā, lai tā vispār nepieskartos grīdai. Atceries, tavs līgavainis kleitu nevar redzēt pirms kāzām! ;)
 • Kāzas būs ārzemēs? Kleitu ieliec atpakaļ apģērba maisā un šo procesu atkārtosi vēlāk vēlreiz. Ja jūs lidojiet, pajautājiet vai būtu iespējams kleitu nolikt uz borta, ne kopā ar pārējiem koferiem. Citādāk tu riskē, ka kleita pēc tam izskatīsies kā treniņtērps.
 • Ja uz kleitas ir kāds traips vai ieburzījusies rieva, nemēģini pati visu vērts par labu. Mēģinājumi kaut ko tīrīt uz kleitas var radīt citus paliekošus traipus un gludināšana var sadedzināt kleitu. Vislabāk zvani uz attiecīgo kāzu salonu un pajautāt kā rīkoties vai arī kleitu aiznes uz tuvāko ķīmisko tīrītavu. Tur kleita būs drošās rokās.
 1. Kurš baltais tonis būs vispiemērotākais?
Ir vairāk nekā 200 baltās krāsas nokrāsas no kurām tu vari izvēlēties. Vienīgais veids, kā varēsi saprast, kurš būs īstais tonis, ir pielaikošana. Lielākā daļa sieviešu beigu beigās izvēlās ziloņkaula krāsu toni. Bet pirms izdari savu izvēli un iegaumē šos pāris ieteikumus:
 • Ja tev ir gaišs ādas tonis – meklē ziloņkaula krāsas toņus ar dzeltenīgu apakštoni;
 • Ja tev ir rozīga sejas āda – izvēlieties kleitu ar krēmkrāsas pieskaņu;
 • Ja tev ir olīvu, dzeltena bāzes toņa vai tumša āda, izvēlieties šampānieša vai pelēkbaltos toņus.

 1. Kā izvēlēties pareizo audumu?
 • Vēlaties ietaupīt naudu? Pārskati rayon auduma maisījumus, tie izskatās kā zīds un ir lētāki
 • Lai saprastu, kā audums uzvedīsies kāzu dienā, saņem audumu stingri rokā. Ja pēc minūtes turēšanas tas ir kļuvis krunkains, vari iedomāties kā kleita izskatīsies pēc pusnakts.

 1. Vai ir iespējams iegādāties nedārgu kleitu, kas neizskatās lēta?
Nevienam nav jāzina, ka izdevīgi iegādājies savu kāzu kleitu. Vienīgais, vissvarīgākais faktors par apģērbu ir kā tas piekļaujas augumam: kleitai ir prefekti jāpieguļ augumam tā, lai izskatītos ka tā ir šūta tieši tev no Parīzes dizaineriem, vienalga cik tā maksā. Ja tev ir ierobežots budžets, ieplāno vismaz pusi no kleitas cenas atstāt pie šuvēja, kurš izvēlēto kleitu piekoriģēs, lai tā perfekti ‘’sēdētu’’.
Lai uzreiz atpazītu sliktas kvalitātes preci, pārbaudi vai kleitas dekori viegli nenāk nost, vai visas vīles ir perfekti nošūtas. Ja uz kleitas pamani kādu plankumu, uzreiz dodieties pie citas kleitas!

 1. Vai ir kādas alternatīvas tradicionālajām kāzu kleitām?
Jā, daudzas. Ja tu dod priekšroku drēbēm, kas atrodas ikdienas veikalos nekā tām, kuras redzi kāzu salonā, tad tā arī būs vieta, kur iegādāties savu kāzu apģērbu. Dažas populāras iespējas:
 • Izsmalcināta izskata kostīms ar gaišiem svārkiem, kas glaimo daudzus auguma tipus (pārliecinies, ka izskatieties ļoti sievišķīgi un pēc līgavas, nevis biznesa sievietes);
 • Divdaļīga kombinācija – svārki un augšiņa, īpaši, ja tas ir izgatavots no zīdaina materiāla;
 • Bārbijas un cauruļu tipa kleitas jebkurā krāsā ir jauks un rotaļīgs koptēls vairāk atgadījumiem;
 • Ja jums abiem ļoti patīk latviešu tradīcijas, savā kāzu dienā variet vilkt tautas tērpu. Vienīgi tas varētu maksāt dārgāk, nekā kāzu kleita;
 • Ja šaubāties un neko nevarat atrast, tad apdullinošā melnā krāsā vienmēr nostrādās ;)

 1. Kā savā kleitā iekļaut daļu ģimenes vērtības?
Tu noteikti nevēlies vilkt savas vecmāmiņas kleitu, lai dotos pie altāra, bet savā tērpā tomēr gribas ielikt daļiņu no savas ģimenes. Šeit būs pāris padomi, kā to izdarīt:
 • Ar šuvējas palīdzību vecmāmiņas vai mammas kleitu var saīsināt vai pagarināt, kaut ko noņemt vai kaut ko piešūt klāt;
 • No vecās kleitas var nogriezt mežģīnes un pārveidot tās plīvurā vai pielikt tās klāt plīvura galiem. Vai arī mežģīnes var pārvērst rozītēs un pievienot tās klāt pie jaunās līgavas kleitas;
 • Kleitas materiālu var izmantot par pamatu kāzu pušķim, izmantot ap vidukli apsienamai lentei vai jaunās kleitas korsetei;
 • Ja stili ir pārāk atšķirīgi, pēc kāzām vari paņemt abas kleitas un doties pie kāda no meistariem, kas no abām kleitām varētu izveidot segu, kuru varētu glabāt kā ģimenes relikviju.

 1. Kas man būtu jāzina par kāzu kleitas apakšsvārkiem?
Ļoti daudz uzmanības tiek pievērsts kleitas ārpusei un ir ļoti viegli aizmirst par pašu svarīgāko lietu – infrastruktūru.
 • Ideālā variantā meklē kleitu ar korseti, tā tu izskatīsies vislabāk – tiks izceltas krūtis un viduklis. Ja tomēr, tevis izvēlētajai kleitai nav korsetes, pajautājiet vai būtu iespējams to kleitā iešūt. Ja nē, tad izvēlies attiecīgu korsešveida apakšveļu.
 • Pārliecinies, ka kleitas nostiprinājumi (koresetes ribas) un apakšveļa tavam ķermenim ir tik tuvu, cik vien iespējams, lai tie pēkšņi neizslīdētu ārā un dienas gaismā nebūtu redzami.
 • Kleitu noteikti pielaiko ar tieši to apakšveļu, kuru tu vilksi kāzu dienā un kritiski paskaties uz sevi spogulī no visām pusēm. Būtu lieliski, ja kāds uzticams draugs tevi nobildētu ar kleitu no visiem leņķiem. Kamēr tu tikai pāris reizes paskatīsieties uz savu aizmuguri, kāzu viesi iespējams tavu mugurpusi redzēs visu kāzu ceremonijas laiku.

 1. Pāris vārdos par kleitas šlepi – cik gara ir par garu?
Atcerieties, ka tieši tu šo kleitu nēsāsi visu dienu. Ja tava izvēle svārstās no šlepi man nemaz nevajag līdz ļoti garai šlepei, kas ir 5 metrus gara, atceries, ka ar to visu dienu būs jāsadzīvo, pat līdz pirmajam valsim!
Ja ienākot baznīcā vēlies izskatīties pasakaini, tev pietiks ar pusotra metra garu šlepi, kuras nešanai nevajadzēs citu cilvēku palīdzību.
Neatkarīgi no šlepes garuma, savam šuvējam pajautā, vai varētu atrast kādu risinājumu, lai pēc ceremonijas šlepi varētu noņemt, vai arī to varētu piepogāt pie kleitas korsetes. Man personīgi šlepe tika piepogāta pie kleitas, bet vakar gaitā, dejojot, tā bieži pati atpogājās, līdz ar to sarežģījot dejošanu. Kā arī, noteikti izmēģiniet visus šuvēja ieteiktos variantus un pārliecinieties vai tas tiešām ir tas, ko tu vēlies.

 1. Vai uz savām otrajām kāzām var vilkt baltu?

Pavisam noteikti! Tā ir tava kāzu dienu, jūsu svētku diena un tu vari vilkt tieši to, ko vēlies. Līgavas ejot baznīcā velk baltu tādējādi parādot savu nevainību, kas mūsdienās ir novecojis. Ja tu uz savām otrajām kāzām vēlies vilkt baltu, tad tā dari.