Kāpēc kāzās nepieciešams gredzenu spilventiņš

11/22/2015 0 Comments A+ a-

Pēc latviešu tradīcijām, laulībās, kas notiek baznīcā, gredzenus pasniedz mācītājs. Ja jaunlaulātajiem nav vēlmes pēc gredzenu spilventiņa vai kastītes, mācītājs gredzenus pasniedz no šķīvīša vai bībeles. Ja ir vēlēšanās un mācītājs ir pretimnākošs, tad var vienoties, ka gredzenus pasniedz uz kāzām pieskaņota gredzenu spilventiņa vai no kastītes.
Ārzemēs, gredzenu pasniegšanas posmā tiek iesaistīts Gredzenu nesējs. Parasti tas ir jauns puisītis, vecumā no 3 līdz 10 gadiem. Parasti tas ir jaunajam pārim tuvs zēns – krustdēls, dēls utt. Gredzenu nesēja galvenais uzdevums laulības ceremonijā ir nogādāt laulību gredzenus līdz altārim. Tas, no kā tiks pasniegt gredzeni ir jaunā pāra izlemts. 
Gredzenu spilventiņš parasti ir pieskaņots kāzu kopējai tēmai. Tas ir neliela izmēra, ar lentītēm, kurās var iesiet abus gredzenus. Nereti spilventiņam tiek izstrādāti tādi kā neredzamie rokturīši, lai Gredzenu nesējam to būtu vieglāk noturēt. Ja ir vēlēšanās, arī Gredzenu nesēja apģērbu var papildināt ar attiecīgiem dekoriem. Piemēram, ja jūsu kāzu krāsas ir zila un balta, tad gredzenu nesējam varētu būt, piemēram, zils tauriņš vai štrumbantes. Ja kāzās ir paredzēta arī Puķu meitene, tad šos abus bērniņus var saģērbt vienādi un viņi kopā ne tikai laulības ceremonijas laikā, bet arī bildēs izskatīsies apburoši.