Betijas un Riharda kāzas

9/28/2020 0 Comments A+ a-Priekš šīm kāzām izstrādāju pilnu komplektu - no ielūgumiem līdz pat guļvietu plānam un avīzei. Strādājot pie visiem materiāliem, tika ieturēts vienots stils un krāsas - zaļa lapas ar maziem, gaišiem ziediem un zelta rāmīti.
Visa procesa laikā aktīvi komunicēju ar jauno pāri, ļoti daudz sarakstījāmies gan caur e-pastu, gan WhatsApp. Dalījāmies ar idejām un īstenojām tās dzīvē.


Pirms sāku izstrādāt ielūgumus, līgava atsūtīja pāris variantus kādā stilā viņa tos vēlās, norādīja izmantojamo krāsu gammu un aptuvenos izmērus. Iztrādāju divus variantus, nosūtīju apstiprināšanai un tad sagatavoju failu uz printēšanu.Pēc jaunā pāra lūguma, izveidoju kāzu plakātu. Tas tika izvietots gan pie baznīcas ieejas, gan arī viesu namā blakus viesu zālei. 
Kad viesi uz ielūgumiem bija atbildējuši un tapa precizēts viesu skaits, sāku izstrādāt galda kartes. Kā piemiņa no kāzām, viesiem tika dāvinātas ledenes uz kociņa, apvienojot tās ar galda kartes ''turētāja'' funkciju. Pinterest var atrast ļoti daudz skaitas idejas, kā vislabāk izvietot galda kartes. Šeit gan nevar redzēt, bet apdrukāta ir arī galda karšu otra puse. Tur ir attēloti jaunā pāra vārdi un kāzu dienas datums.Pēc galda karšu izstrādes bija pienākusi kārta plakātam - viesu izvietojums pie galdiem. ''Salikt'' viesus pie galdiem ir diezgan atbildīgs process, jo viesi pie galdiem jāizvieto tā, lai visiem būtu interesanti un svinību laikā nerastos vēlme mainīt savas sēdvietas. 
Viesu nami parasti piedāvā divas iespējas - vai nu divi garie galdi (kā agrāk) vai vairāki mazie galdiņi. Man kā viesim mazie galdiņi ir ērtāki - var forši papļāpāt ne tikai ar visiem pie sava galda sēdošajiem, bet arī ar blakus galdiņa (sēžot pie garā galda, normāli sarunāties ar tik ar blakus un pretim sēdošajiem. Kā arī atsevišķos galdus var ērti izvietot tā, lai būtu pietiekoši liels deju placis.

Man bija ideja ierasto galda numerāciju aizstāt ar galda nosaukumiem - pētersīlis, piparmētra, timiāns utml. Līgavai šī ideja pati un mēs to realizējām dzīvē. Arī vakara vadītāji šo var forši apspēlēt, piemēram, Jānis no Piparmētru galdiņa. 


Lai viesiem vieglāk atrast savus numuriņus, izveidojām guļvietu plānu. Tas tika izvietots blakus viesu zālei, kas parasti ir pirmā vieta, uz kuru dodas viesi. Vēl var izveidot nevis guļvietu plānu, bet vairākas mazas lapiņas uz kurām ir norādīti viesu vārdi un izvietot tās uz attiecīgajām durvīm.