Svarīgākais, rīkojot kāzas

9/09/2020 0 Comments A+ a-

kāzas, kāzu fotogrāfs, viesu nami, vakara vadītājs, kāzas ārā

Kāzu rīkošana būs jūsu ''komandas'''pirmais kopdarbs (ja pirms tam jau neesat plānojuši lielus ceļojumus vai īpašuma iegādi, remontu). Man patīk ģimeni dēvēt par komandu, jo tā tik tiešām ir - jūs abi esat vienā komandā, kas virzās uz vienotu mērķi. Ja jums vēl nav ģimenes sapulces, tad ieviesiet. Tās laikā varēsiet izrunāt ne tikai lietas, kas ir saistītas ar kāzām, bet arī citas. 

Sapulču laikā izejiet cauri punktiem, kas līdz kāzām vēl jāpaveic un, kas ir izdarīts. Iesaku plānu sadalīt trīs daļās - kas jāpaveic, procesā un pabeigts. Uzdevumus sarakstiet uz līmlapiņām un ielīmējiet sadaļā ''kas jāpaveic''. Kad esat ķērušies klāt uzdevumam (piemēram, fotogrāfa atrašana), tad lapiņu pārlieciet sadaļā ''process''. Kad uzdevumus ir noslēgts, tad variet ar lielu lepnumu to pārlikt sadaļā ''pabeigts''. Noteikti klāt pie lapiņas pierakstiet, kas par šo uzdevuma izpildi ir atbildīgs un termiņu.

Zemāk esmu sarakstījusi punktus, kuriem līdz konkrētam laika periodam vajadzētu būt izdarītiem. Personīgi man patīk plānot lietas laicīgi, tas rada komfortu un pārliecību, ka lietas notiks tā, kā to esmu paredzējusi. Protams, jābūt arī gatavam B plānam, kā zināms ir tāds teiciens - ''cilvēks plāno, Dievs dara''.

plānošanas ieteikumi, viesu nams, ielūgums, ielūguma teksts, idejas kāzām

Vairāk kā 12 mēneši līdz kāzām

* Meklē idejas. Sociālajos tīklos smelies idejas tam, kāda stila kāzas jūs abi vēlaties. Pinterest vari izveidot sev viegli pārskatāmas grupas (dashboard) - kāzu kleitas, frizūras, dekorācijas, citas idejas utt. Instagram iesaku sekot līdzi dekoratoriem, vakara vadītājiem un kāzu fotogrāfiem. Viņu publicētajos foto noteikti atradīsi kādu foršu ideju, ko paņemt savām kāzām.

* Vedēji. Kā vedējus izvēlaties pāri, kam variet uzticēties un, kuri jūs nepievils. Viņi jums palīdzēs saplānot kāzas, mazinās satraukumu un uzmundrinās, kad tas būs nepieciešams. 

* Budžets. Lai saplānotu kāzas, jums abiem jāsaprot, cik lielu naudas summu varēsiet atvēlēt kāzām. Noteikti budžetu sadaliet vairākās pozīcijās (kleita, uzvalks, viesu nams, ceremonija, dekorācijas, uzkodas utt) un meklējot nepieciešamos pakalpojumu sniedzējus, jūs uzreiz zināsiet vai to varat atļauties, vai nē. 

Viesu skaits. Kad ir zināms, cik liels būs budžets, variet sākt veidot viesu sarakstu. Viesu skaits būs nepieciešams visur - pasūtot viesu namu, ēdinātājus, ielūgumus utt. 

vakara vadītājs, fotogrāfs, muzikanti, dekorācijas kāzām, kāzu atribūtika, spēles kāzām, kā izklaidēt viesus

9 līdz 12 mēneši līdz kāzām

Svinību vieta. Rezervējiet svinību vietu jau laicīgi. Skaistākās svinību vietas par pieejamāko cenu parasti tiek rezervētas gadu iepriekš (vai pat vairāk kā gadu iepriekš). Tāpēc, lai tiktu pie sev vēlamā, nekavējieties un dariet to laicīgi. Šis arī būs laiks izlemt, kur jūs laulāsieties - baznīcā, zaksā vai varbūt sarakstīsieties viesu namā? 

* Fotogrāfs, filmētājs. Tāpat kā viesu nami, arī labākie fotogrāfi tiek ātri izķerti. Noskaidro, varbūt tev vēlamais fotogrāfs piedāvā arī filmēšanas pakalpojumus - nošausiet divus zaķus ar vienu šāvienu. 

* Ēdinātāji, bārmenis. Ir viesu nami, kuri ēdināšanu nepiedāvā. Tad ir jāmeklē ēdināšanas iestādes, kuras piedāvā klāt galdus izbraukumos. Varbūt to dara kāds jums iemīļots ēdinātājs. 
Bārmenis ir pozīcija no kuras var atteikties, uzticot viesiem pašiem sapildīt glāzes. Toties, ja tiek izvēlēts bārmenis, tad ir garantēts, ka alkohols tiks patērēts mazāk un prātīgāk. 

* Vakara vadītājs. Šis ir punkts no kura var atteikties tādā gadījumā, ja vedēji ir pietiekoši atraktīvi un ir gatavi vakara gaitā izklaidēt viesus. Esmu bijusi pāris kāzās, kur jaunais pāris kopā ar vedējiem izklaidē viesus, liekot tiem pildīt dažādus uzdevumus. Ja vedēji nav atraktīvi, tad iesaku labāk uzticēt vakara vadīšanu profesionālim. 

kāzu ielūgumi, dāvanas kāzām, dāvanas vecākiem, kāzu muzikanti, precos, kāzu avīze

6 līdz 9 mēneši līdz kāzām

* Ielūgumi. Kad ir palikuši kādi 9 mēneši līdz kāzām, ir laiks sākt domāt kādus ielūgumus jūs vēlaties. Vai ielūgumus izgatavosiet paši, vai uzticēsiet to profesionālim. Tā kā kāzu tēma jums jau ir izvēlēta, tad iesaku tādā pašā stilā noformēt arī ielūgumus. Saņemot ielūgumus, viesiem būs skaidrs kāda tipa kāzas tās būs. Ideāli ir tādu pašu stilu noturēt līdz pašām beigām. Ja ielūgumu izstrādāšanu uzticēsiet profesionālim, tad ņemiet vērā, ka arī viņam būs nepieciešams laiks, lai ielūgumu izstrādātu tieši tādu kā jūs vēlaties.
 
* Muzikanti. Labākie šī aroda pratēji tāpat kā fotogrāfi, arī tiek ātri izķerti. Izlemiet ko kāzās jūs vēlaties - DJ vai dzīvo mūziku. Atcerieties, ka paņemot dzīvo mūziku, jums būs jāpadomā kā aizpildīt klusumu brīdi, kad muzikanti vēl nebūs ieradušies vai jau dosies prom. Noteiki izveidojiet savu īpašo dziesmu listi.

* Kāzu kleita. Ja tas vēl nav izdarīts, tad šis ir īstais laiks, lai sāktu meklēt kāzu kleitu. Vislabāk ir izstaigāt vairākus kāzu salonus un piemērīt dažāda modeļa kleitas, lai sajustu, kura būs īstā. Ja kleitu plānojiet šūt, tad šis ir piemērotākais laiks, lai atrastu šuvēju, kurš realizēs līgavas sapni.

kāzu valsis, sarakstīties ārā, zakss, baznīca, mazais kāzu ceļojums, vedēji, ko dara vedēji, kāzas, ielūgumi

3 līdz 6 mēneši līdz kāzām

* Dekorācijas. Noteikti līdz šim laikam jau būsiet izdomājuši ko un kādas dekorācijas vēlaties redzēt savās kāzās - ziedi, lampiņas u.c. atribūtika. Vislabāk ir nolīgt dekoratoru (floristu) un ar viņu pārrunājiet savas vēlmes. Noskaidrojiet, kādas dekorācijas ir viņu krājumā un, kas jums ir jāatrod vēl papildus. Starpcitu, ir dažādas dekorācijas, kuras ir iespējams iznomāt vai pārpirkt lētāk no kāda, kas nesen ir apprecējies.

* Uzvalks līgavainim. Ja tas vēl nav izdarīts un līgavainim ir nepieciešams jauns uzvalks, tad dodieties uz veikaliem. Tirdzniecības centru veikalos lielākās atlaides parasti ir pēc Ziemassvētkiem un jāņiem. Ja vēlaties ietaupīt, tad aktīvi sekojiet līdzi veikala piedāvājumiem.

* Gredzeni. Ir divi varianti - iegādāties gatavus gredzenus veikalā vai doties pie juviliera. Ja vēlaties iegādāties gatavus gredzenus veikalā, tad arī iesaku jau laicīgi sekot līdzi atlaidēm. Dodoties pie juviliera, tiek piedāvāta iespēja jūsu zeltu (saplīsušas ķēdītes, auskari, kuriem pazudis pāris) pārkausēt gredzenos. Iespējams tas aizņems vairāk laika, toties jūsu gredzeni būs unikāli.

* Frizieris, vizāžists.  Domāju, ka šis laika posms ir īstais, lai līgava sev norezervētu frizieri un make up mākslinieku. Noteikti neaizmirsti kādu mēnesi pirms kāzām izmēģināt gan frizūru, gan arī izvēlēto make-up, lai kāzu dienā nebūtu nevajadzīgs stress. 

kāzu ceļojums, padomi plānošanā, pasākumu organizēšana, vakara vadītājs, kāzu mielasts, kāzu butaforijas, kāzas, precības, senlatviešu kāzas

Pēdējie trīs mēneši līdz kāzām

* Scenārijs. Kopā ar vedējiem un vakara vadītāju (ja tāds ir) izejiet cauri dienas plānam, lai būtu skaidrs, kas vēl ir jāsagatavo.

* Atribūtikas iegāde. Iegādājies visus nepieciešamos atribūtus kāzām - aksesuārus amatiem (ja tādus iedalīsiet kāzās), pasūtiet galda kartes, etiķetes pudelēm, viesu grāmatu u.c. atribūtiku. Neaizmirstiet iegādāties patiecības dāvanas vedējiem, vecākiem un vecvecākiem par atbalstu un rūpēm. 

* Pārbaude. Kādu mēnesi pirms kāzām vēlreiz sazinieties ar rezervētajiem pakalpojumu sniedzējiem, lai būtu 100% pārliecība, ka viss ir spēkā.